Krušné hory a jak si je co nejvíce užít?

Pokud se chystáte do Krušných hor za přírodou nebo za sportem, určitě budete hledat ideální místo k ubytování. Přesně takové služby nabízí ubytování Boží Dar Hotel Excalibur s restaurací.

Hotel Excalibur Boží dar a jeho přednosti

Excalibur poskytuje služby v sekci ubytování v samém srdci Božího Daru, restauratérství (catering) a různých aktivit volného času. Hotel s restaurací Excalibur objevíte v rekreační oblasti Krušných hor v nadmořské výšce 1028 metrů. Nedávno byl podroben celý objekt velké rekonstrukci a je plně připraven vyhovět všem požadavkům i těch náročnějších hostů. Ubytování je otevřeno po celý rok, můžete tedy plánovat odpočinek spojený se zimními i letními akcemi. Z hotelu jsou blízko i různé náučné přírodní stezky, které vám rozšiří povědomí o místní fauně a floře.

Místnosti jsou připraveny všem potřebám hostů. Může se ubytovat jak celá rodina, tak i jedinci.

O Božím Daru

Město Boží Dar leží v Krušných horách na na hranici s Německem. Lokalita, ve které se ubytování Excalibur nachází, nabízí spoustu možností jak strávit zimní nebo letní čas. Možností je zde opravdu hodně.

Jestli máte rádi zimní aktivity, máte tady k výběru několik sjezdovek různých variant náročností, včetně lyžařských sjezdovek pro děti a dětských lyžařských škol. Také milovníci běžek budou jistě rádi s desítkami kilometrů udržovaných běžeckých cest.

V letních dnech máte volbu vidět jednu ze známých naučných cest, například velmi známé Rašeliniště nebo Ježíškovu cestu (pro děti). Jsou zde kilometry cyklistických tras i upravené pěšinky pro stále více oblíbený nordic walking nebo obyčejné procházení.

Rašeliniště Boží Dar
Ukázka velmi známého a vyhledávaného Rašeliniště Boží Dar

Za prohlídnutí stojí i expozice, a to buď v samotném Božím Daru, nebo v jeho přilehlém okolí (Horní Blatná, Jáchymov). Kousek jsou též různé památky, sportoviště, bazény a další. Do světově známého lázeňského místa Karlovy Vary je to od kousek – zhruba 26 kilometrů.

Hodně populární jsou procházky a výlety do sousedícího Německa. Nejznámějším a nejbližším městem je Oberwiesenthal, kde můžete navštívit nejen muzeum klasických řemesel, ale i tenisová hřiště, bobovou dráhu a mnoho dalších aktivit.