Krušné hory a jak si je co nejvíce užít?

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin

Pokud se chystáte do Krušných hor za přírodou nebo za sportem, určitě budete hledat ideální místo k ubytování. Přesně takové služby nabízí ubytování Boží Dar Hotel Excalibur s restaurací.

Hotel Excalibur Boží dar a jeho přednosti

Excalibur poskytuje služby v sekci ubytování v samém srdci Božího Daru, restauratérství (catering) a různých aktivit volného času. Hotel s restaurací Excalibur objevíte v rekreační oblasti Krušných hor v nadmořské výšce 1028 metrů. Nedávno byl podroben celý objekt velké rekonstrukci a je plně připraven vyhovět všem požadavkům i těch náročnějších hostů. Ubytování je otevřeno po celý rok, můžete tedy plánovat odpočinek spojený se zimními i letními akcemi. Z hotelu jsou blízko i různé náučné přírodní stezky, které vám rozšiří povědomí o místní fauně a floře.

Místnosti jsou připraveny všem potřebám hostů. Může se ubytovat jak celá rodina, tak i jedinci.

O Božím Daru

Město Boží Dar leží v Krušných horách na na hranici s Německem. Lokalita, ve které se ubytování Excalibur nachází, nabízí spoustu možností jak strávit zimní nebo letní čas. Možností je zde opravdu hodně.

Jestli máte rádi zimní aktivity, máte tady k výběru několik sjezdovek různých variant náročností, včetně lyžařských sjezdovek pro děti a dětských lyžařských škol. Také milovníci běžek budou jistě rádi s desítkami kilometrů udržovaných běžeckých cest.

V letních dnech máte volbu vidět jednu ze známých naučných cest, například velmi známé Rašeliniště nebo Ježíškovu cestu (pro děti). Jsou zde kilometry cyklistických tras i upravené pěšinky pro stále více oblíbený nordic walking nebo obyčejné procházení.

Rašeliniště Boží Dar
Ukázka velmi známého a vyhledávaného Rašeliniště Boží Dar

Za prohlídnutí stojí i expozice, a to buď v samotném Božím Daru, nebo v jeho přilehlém okolí (Horní Blatná, Jáchymov). Kousek jsou též různé památky, sportoviště, bazény a další. Do světově známého lázeňského místa Karlovy Vary je to od kousek – zhruba 26 kilometrů.

Hodně populární jsou procházky a výlety do sousedícího Německa. Nejznámějším a nejbližším městem je Oberwiesenthal, kde můžete navštívit nejen muzeum klasických řemesel, ale i tenisová hřiště, bobovou dráhu a mnoho dalších aktivit.